Policjant przed służbą zatrzymał poszukiwanego. Ma on na koncie jeszcze serię włamań

0
442

Policjant Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymał 49-letniego mężczyznę, który był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Ponadto jest on podejrzany o serię kradzieży z włamaniem i naruszenie dożywotniego zakazu sądowego.

Funkcjonariusz 8 lipca br. rano w drodze na służbę zwrócił uwagę na pojazd marki Mazda, w którym na siedzeniu pasażera siedział mężczyzna poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności, który od lipca ubiegłego roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Policjant zatrzymał go. Był to 49-letni jeleniogórzanin, poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 2 lat i 11 miesięcy. Dodatkowo mężczyzna podejrzany jest o serię kradzieży z włamaniem, których dopuścił się 17 czerwca br. 49-latek w jeleniogórskich sklepach i na stacjach paliw
płacił za zakupy przywłaszczonymi wcześniej kartami płatniczymi, a z miejsca na miejsce przemieszczał się samochodem mając sądowy dożywotni zakaz kierowania. Straty pokrzywdzonych wynoszą blisko 1500 zł.

Zatrzymany został przekazany patrolowi policji, który został wezwany przez policjanta. Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

49-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za przestępstwa, o które jest podejrzany odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jeleniogórzanin został przekazany do Zakładu Karnego, celem odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska