Policjant w czasie wolnym od służby nie dopuścił, aby kierowca wraz z autem wpadł do rzeki

0
1433

Dyżurny z Komisariatu Policji w Kowarach, będąc w czasie wolnym od służby nie dopuścił do, tego aby kierowca wraz z autem zaraz po zdarzeniu drogowym wpadł do koryta rzeki.

7 maja 2021 roku, po godzinie 9.00 dyżurny z Komisariatu Policji w Kowarach, asp. Paweł Malec będąc w czasie wolnym od służby w Łomnicy na ulicy Krakowskiej był świadkiem zdarzenia drogowego. 20-letni kierujący pojazdem marki VW na łuku stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i wbił się w barierę mostu, w wyniku czego auto niebezpiecznie zawisło od strony kierowcy nad korytem rzeki. Policjant natychmiast wysiadł z auta i ruszył na pomoc kierowcy. Na szczęście nie odniósł on poważnych obrażeń, jednak samodzielne opuszczenie przez niego auta nie było możliwe, gdyż groziło zsunięciem się pojazdu wraz z nim do rzeki. Policjant przytrzymał auto, umożliwiając w ten sposób bezpieczne opuszczenie pojazdu przez kierowcę od strony pasażera.

Dzięki szybkiej reakcji policjanta młody kierowca, praktycznie bez szwanku wyszedł z groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego.

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Jeleniogórska policja apeluje o ostrożność i rozsądek na drodze. Kierowcy noga z gazu. Kierujący, którzy nie przestrzegają obowiązujących limitów prędkości narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych uczestników ruchu drogowego.

podinsp. Edyta Bagrowska