Potrącenie na pasach. Policja apeluje o ostrożność

0
426

Dzisiaj, 8 lutego, rano w Jeleniej Górze doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszego. Kierujący pojazdem osobowym potrącił 14-letniego chłopca przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych.

Do zdarzenia doszło na ulicy Wolności. Jak ustalili policjanci, 67-letni kierujący pojazdem marki VW potrącił przechodzącego przez przejście dla pieszych 14-letniego chłopca. Poszkodowany został przewieziony do szpitala. Na szczęście skończyło się na ogólnych potłuczeniach. Sprawcy zdarzenia zostało zatrzymane prawo jazdy, a za popełnione wykroczenie odpowie on przed sądem.

Przypominamy, że kierujący pojazdem, zbliżając się do przejścia dla pieszych, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność, zmniejszyć prędkość tak, aby nie narazić na niebezpieczeństwo pieszego znajdującego się na tym przejściu albo na nie wchodzącego i ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na tym przejściu albo wchodzącemu na to przejście. Jednak każdy pieszy powinien mieć świadomość, że fakt korzystania z wyznaczonego przejścia nie upoważnia do wchodzenia na jezdnię bez upewnienia się, czy nie spowoduje to zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym”- apeluje jeleniogórska policja.

Wczoraj na naszych drogach doszło również do kilku kolizji. Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w Wojcieszycach na ul. Jeleniogórskiej, około godziny 12.00.

Kierujący pojazdem marki Mercedes z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zdarzenia z pojazdem marki BMW. Na miejscu została przebadana przez zespół pogotowia pasażerka BMW, na szczęście nie odniosła poważanych obrażeń. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem.

„Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych”- dodają policjanci.

podinspektor Edyta Bagrowska