Powstaje Aleja Miast Partnerskich

0
571

W parku na Wzgórzu Kościuszki powstaje aleja miast partnerskich. Wykonują ją uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczo-Usługowych i Bursy Szkolnej w Jeleniej Górze. Pomysłodawcą jest Wydział Promocji Urzędu
Miasta, a całą koncepcję opracowała Anna Rychlewska, nauczycielka wspomnianej szkoły.

“Budujemy z uczniami klomby, poświęcone poszczególnym miastom – mówi. – W każdym są charakterystyczne elementy dla danego miasta, zaczerpnięte bądź z herbów, bądź nawiązujące do innych motywów, z których one słyną“.

W ten sposób powstanie 14 klombów. I tak na przykład, ten poświęcony miastu Cervia będzie zawierał jelonka wykonanego z wikliny, bo właśnie jeleń znajduje się w herbie włoskiego miasta. W centralnej części
klombu Jablonca znajduje się jabłoń, klomb Bautzen przedstawia fragment murów starego miasta, wykonanych z kostki granitowej. Miejsce, które będzie przedstawiać kwiatowy kapelusz sombrero to odniesienie do meksykańskiej Tequili. A to, w którym będzie dużo piasku i otoczaków, imitujących plażę, nawiązuje do Międzyzdrojów, najmłodszego partnera stolicy Karkonoszy.

Przez pandemię kontakty z miastami partnerskimi zostały ograniczone do minimum. W ten sposób chcemy dać znać, że o nich pamiętamy” – mówi A. Rychlewska.