Pożegnanie wakacji w Miękini. Bike Maraton gotowy na jesień

0
722

Długo wyczekiwana edycja Bike Maratonu w Miękini za nami. Jak przebiegała rywalizacja? Sprawdźcie sami.

Szybką trasę w Miękini na dystansie GIGA najszybciej pokonał Bartłomiej Oleszczuk (Rybczyński Bikes Remmers Team). Grzegorz Garbarek (Real 64-sto TBM Systems) był drugi, a Piotr Śliwiński (RK Exclusive Doors MTB Team) zajął miejsce trzecie i właśnie tak wygląda podium w klasyfikacji BM PRO. Pierwszych dziewięciu zawodników uporało się z kilometrami przygotowanymi w Miękini w czasie poniżej 3 godzin. Aleksandra Andrzejewska (CST Accent MTB Team) podkreśliła mocną pozycję w stawce pań i okazała się najszybszą zawodniczką na głównym dystansie. Na mecie wyprzedziła Patrycję Piotrowską (Fundacja Piotrowski Bikes Cargo Express) oraz Katarzynę Dąbrowicz (MS Cycling & Dietetyka).

Bartosz Janowski ponownie nie dał szans rywalom, wygrywając na dystansie MEGA. Zawodnik teamu SUP Lifting MTB Bugla Bike Service jako jedyny „złamał” dwie godziny i to on najszybciej mógł cieszyć się z dojechania do mety. Za nim na finiszu pojawił się Marcin Kawalec (Immotion Specialized Skoda Gall ICM Team), a jako trzeci do mety dojechał jego teamowy kolega Mikołaj Jurkowlaniec. Alicja Marciniec wygrała wśród kobiet, wyprzedzając Wiktorię Hejman z KKW Nexelo Wałbrzych i Annę Michalak – Warżałę (Ski & Bike House Team).

Sławomir Pituch z teamu Romet Factory zwyciężył na dystansie CLASSIC, drugi był Daniel Smolarz (Gomola Trans Airco), a trzeci Michał Decewicz (Romet Factory Team). Martyna Wiśniewska (Zarębski Team) finiszowała najszybciej ze wszystkich startujących na tym dystansie kobiet, o ponad minutę wyprzedzając Magdalenę Górę (Nextie Bike Team) i o ponad pięć minut Annę Plich (Quest Team).

W grupie prawie stu pięćdziesięciu osób, które w sobotnie przedpołudnie wybrało dystans FUN, najszybszy był Bartosz Drożdżyński (Real 64-sto). Alicja Szulmanowicz kolejny raz zaznaczyła swoją obecność wśród najszybszych dziewcząt i w Miękini zanotowała najlepszy czas.

Gomola Trans Airco wygrywa w Miękini klasyfikację drużynową sportową oraz kategorię muszkieterów. W klasyfikacji młodzieżowej pierwsze miejsce wywalczyli zawodnicy Romet Factory Teamu.

Pełne wyniki sobotniego Bike Maratonu: https://bikemaraton.com.pl/miekinia/wyniki/

Teraz przed Bike Maratonem jesień pełna sportowych i organizacyjnych wyzwań – już za niespełna dwa tygodnie kolejna edycja cyklu i Mistrzostwa Polski XCM w Srebrnej Górze. Potem UCI Marathon Series i Jelenia Góra Trophy Maja Włoszczowska MTB Race, Bike Maraton w Świeradowie – Zdroju i finał cyklu w Sobótce.