Przekroczył prędkość, uciekał przed policjantami i spowodował kolizje

0
529

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego z grupy Speed zatrzymali 52-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzewanego o nie zatrzymanie się do kontroli drogowej spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym oraz spowodowanie kolizji.

21 sierpnia 2022 roku, około godziny 11.40 policjanci na ul. Konstytucji 3 Maja w Jeleniej Górze postanowili zatrzymać do kontroli drogowej pojazd marki Mercedes Vito, gdyż kierowca na ograniczeniu prędkości do 80 km na godzinę miał na liczniku 124.

Po sygnale policjantów kierujący zjechał na bok, a gdy policjanci podchodzili do pojazdu, ten gwałtownie ruszył i zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim. Kierowca uciekając stworzył zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego, jechał z dużą prędkością, nie stosował się do sygnalizacji świetlnej. Mężczyzna chcąc uniknąć zatrzymania uderzył w policyjny radiowóz, a następnie jadąc dalej po kilkunastu minutach na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II z ul. Kiepury w Jeleniej Górze doprowadził do zderzenia bocznego z pojazdem marki Subaru, którym
kierowała 55-letnia jeleniogórzanka.

Mężczyzna po przejechaniu jeszcze kilkunastu metrów porzucił auto i kontynuował ucieczkę pieszo. Szybko został przez policjantów zatrzymany. Kierującym okazał się 52-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego. Mężczyzna był trzeźwy. Okazało się, że dzień wcześniej stracił on prawo jazdy, gdyż w terenie zabudowanym przekroczył prędkość o ponad 50 km na gadzinę.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

52-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione czyny odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska