Razem posprzątajmy swoją okolicę

0
800

Po raz kolejny Miasto Jelenia Góra przygotowuje akcję wspólnego sprzątania wybranych przez siebie terenów, do której chce zaprosić mieszkańców, szkoły, przedszkola i wszystkich, którym na sercu leży dbałość o środowisko oraz czysta Jelenia Góra. Okazją do tego jest przypadający 22 kwietnia Światowy Dzień Ziemi.

Dla wszystkich uczestników Urząd Miasta przygotował worki i rękawice. Akcja przebiegać będzie w dniach 17-21 kwietnia. Później, do 28 kwietnia zaplanowany jest odbiór zebranych odpadów.

Kulminacją kampanii w naszym mieście będzie zaplanowana na 20 kwietnia piąta edycja “Sprzątania Borowego Jaru”. Tu uporządkowane zostaną ścieżki spacerowe i brzegi Bobru. W akcji wezmą udział m.in. strażacy, dolnośląski WOPR, strażnicy miejscy, urzędnicy oraz leśnicy. Liczymy też na duże zainteresowanie i pomoc ze strony naszych mieszkańców. Na wszystkich czekać będzie ciepły posiłek. Pełnoletni uczestnicy otrzymają też napoje izotoniczne w ramach akcji #KazdaPuszkaCenna. Swoje stanowisko będzie miała również Moja Fundacja, która przyjmować będzie zapisy na sobotni IV Bieg Charytatywny Eko-Run. Worki i rękawice wydawane będą od godziny 9:00 w dwóch miejscach – na początku ścieżki rowerowej pod „Grzybkiem” oraz przy Gościńcu Perła Zachodu.

W kolejnych dniach natomiast akcja przeniesie się w pozostałe części miasta.

21 kwietnia w godzinach 14:00 – 17:00 przy ul. Kiepury (pętla autobusowa), odbędzie się zbiórka mobilnego PSZOKu. Warto przynieść stary sprzęt i inne elektroodpady, ponieważ w zamian otrzymamy sadzonkę kwiatka. Podczas akcji planowane są zajęcia edukacyjne dla dzieci.

22 kwietnia zapraszamy na mobilny PSZOK podczas IV Biegu Charytatywnego Eko-Run. Pojazd będzie stacjonował od godz. 10:00 do 13:00 na parkingu pod “Grzybkiem”. Tu również za przyniesione elektroodpady będzie można otrzymać sadzonkę kwiatka oraz wziąć udział w zajęciach ekologicznych.

23 kwietnia w godzinach 10:00 – 13:00 na Osiedlu Orlim (boisko), odbywać się będzie zbiórka mobilnego PSZOKu. Tego dnia, podobnie jak wcześniej za odpady wydawać będziemy sadzonki.

Chętne do udziału Urząd Miasta prosi o wskazanie na adres e-mail: odpady@jeleniagora.pl

  • liczby uczestników biorących udział w akcji
  • liczby worków czarnych, na odpady zmieszane oraz na szkło
  • liczby rękawic: S, M, L, XL
  • sprzątanego obszaru
  • miejsca gromadzenia i odbioru worków z odpadami
  • osoby odpowiedzialnej do kontaktu.

Worki i rękawice będzie można pobierać po wcześniejszym zgłoszeniu, w dni robocze w godzinach od 8:00 do 14:00 w Wydziale Gospodarki Odpadami ul. Okrzei 10 w Jeleniej Górze, II piętro, pokój nr 203.