Respiratory kliniczno-transportowe oraz środki ochrony osobistej dla jeleniogórskiego szpitala

0
589

W trudnej i nierównej walce z koronawirusem, Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej jest wspierane przez osoby prywatne, firmy i instytucje, za co bardzo dziękuje. Te bezinteresowne akty wsparcia pomagają w skuteczniejszych zmaganiach o zdrowie Pacjentów i ochronie Personelu. Do grona Darczyńców jeleniogórskiej placówki w ostatnich dniach dołączyła Fundacja „Jesteśmy Razem. Pomagamy!”, która przekazała dwa respiratory oraz firma Drutex SA, ofiarowując prawie 9 tysięcy maseczek ochronnych i przyłbic. 

W obliczu coraz trudniejszej sytuacji epidemicznej w regionie, Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej uruchomiło specjalny oddział opieki nad Pacjentami z podejrzeniem lub już potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Ponadto, placówka działa nieprzerwanie również na pozostałych oddziałach leczniczych, otaczając na co dzień Pacjentów fachową opieką i przyjmując mieszkańców regionu w stanie zagrożenia życia i zdrowia. Dlatego, tak cenne jest wsparcie ze strony Fundacji „Jesteśmy Razem. Pomagamy!” oraz firmy Drutex, które stanowi pomoc w walce z pandemią koronawirusa. W miniony piątek, 30 października, Fundacja dostarczyła do Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej w Jeleniej Górze 2 respiratory kliniczno-transportowe. Ponadto w transporcie organizowanym przez Drutex znalazło się 6000 maseczek chirurgicznych, 500 masek ochronnych z filtrem KN95 oraz 2400 przyłbic ochronnych przekazanych przez tego wiodącego w Europie producenta okien. 

– Jesteśmy bardzo wdzięczni za okazane wsparcie, zaangażowanie i bezinteresowną pomoc dla naszej placówki w tym szczególnym, trudnym okresie pandemii. Specjalistyczny sprzęt, jakim są respiratory kliniczno-transportowe, jest niezbędny do ratowania zdrowia i życia naszych Pacjentów. Dziękujemy także za przekazane środki ochrony osobistej dla personelu medycznego, który każdego dnia stoi na pierwszej linii walki. W ten sposób będzie mógł pracować jeszcze bezpieczniej – mówi Nikolaj Lambrinow, Dyrektor Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

Przedstawiciele Fundacji osobiście dostarczyli dary do jeleniogórskiej placówki, przekazując słowa wsparcia i uznania dla personelu medycznego. Spotkanie odbyło się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa. 

Czasy epidemii wymagają od nas wszystkich solidarności i wspólnego działania, dlatego zdecydowaliśmy się wesprzeć Wojewódzkie Centrum Szpitalne Kotliny Jeleniogórskiej oraz inne placówki w całym kraju. Jesteśmy pełni podziwu dla pracy personelu medycznego. Poprzez nasze działania chcemy wspomóc ich wysiłek – mówi Radosław Kwaśnicki, prezes Fundacji „Jesteśmy Razem. Pomagamy!”.

Wsparcie dla szpitali jest możliwe dzięki zaangażowaniu kilkudziesięciu partnerów akcji „Jesteśmy Razem. Pomagamy!”.