Rodzinka jg- cykl warsztatów i spotkań dla rodzin

0
739

Projekt „Rodzinka jg” to cykl warsztatów, spotkań i wycieczek.  Pierwszą aktywnością będzie piknik rodziny w parku na Wzgórzu Kościuszki w środę 16-go czerwca. Zaplanowano animacje, gry terenowe czy spotkanie z fizjoterapeutką. Kolejne spotkanie dotyczyć będą autyzmu.

-Dzięki takim inicjatywom możemy dotrzeć do większej ilości osób. A rozmowa o tym czym jest autyzm i jak można pomóc nie tylko osobom nim dotkniętym ale i ich rodzinom w Jeleniej Górze- to wiedza bezcenna- mówi Joanna Klaga, wiceprezes fundacji Autika.

Zaplanowano także warsztaty z masażu Schantala czy chustonoszenia. Nie zabraknie także warsztatów rozwojowym. I tak specjaliści z regionu nauczą chętnych pisać  dobre CV i list motywacyjny. Opowiedzą o tym czym jest marka osobista i komu jest potrzebna a także w prowadzą w świat coachingu. A także będą przekonywać, że chcieć to móc i warto założyć własny biznes.

Szlakiem ciekawych miejsc w stolicy Karkonoszy będzie można wędrować z przewodnikiem sudeckim.

-Ten bogaty rozkład jazdy jest na czerwiec i sukcesywnie będziemy podawać informacje na kolejne miesiące. Wszystkie zajęcia, warsztaty, spotkania są całkowicie darmowe. Z powodu ograniczeń lokalowych oraz obostrzeń związanych z pandemią na zajęcia obowiązują zapisy- mówi Malwina Drobnik ze stowarzyszenia Mama w mieście Jelenia Góra.

Akcja „Rodzinka jg” potrwa do listopada. Każde warsztaty i zajęcia zostaną powtórzone. Natomiast spacery z przewodnikiem i piknik zapłonowe są czterokrotnie. Jesienią planowane jest także uruchomienie gry terenowej.