Rondo na cześć Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

0
638

Radni Miasta Jelenia Góra uchwalili nazwę ronda na zbiegu ulic Ogińskiego/Różyckiego na cześć Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wnioskodawcą był sztab WOŚP – Jelenia Góra – ZST “Mechanik” kierowany przez Jakub Thauer.

Rondo imienia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma przypominać mieszkańcom miasta o działalności Fundacji. Ta funkcjonuje od blisko 30 lat – również na terenie Jeleniej Góry – realizując swój główny statutowy cel, jakim jest działalność w zakresie ochrony zdrowia, polegającej na ratowaniu życia chorych osób, w szczególności dzieci i działanie na rzecz poprawy stanu ich zdrowia, jak również na działaniu na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki zdrowotnej.

Od początku swojej działalności, do jeleniogórskich placówek medycznych Fundacja WOŚP przekazała sprzęt wart ponad 3 000 000 zł. Wyposażone zostały m. in oddziały: pediatryczny, geriatryczny, a także chirurgii ogólnej, onkologicznej i dziecięcej Wojewódzkiego Centrum Szpitalnego Kotliny Jeleniogórskiej.

“Teraz pozostaje czekać na uprawomocnienie się decyzji naszych Radnych w Dzienniku Urzędowym Województwa Dolnośląskiego – mówi Jerzy Łużniak- Prezydent Miasta Jeleniej Góry. – W uzupełnieniu dodam, że w ramach dyskusji Radny Hubert Papaj zaproponował zdjęcie tego punktu z porządku obrad sugerując, że nie jest to „godne miejsce” do nadania nazwy fundacji kierowanej przez Jurka Owsiaka.”

Z kolei Radni PiS nie poparli wspomnianego projektu.Głosowanie Radnych znajdziecie Państwo na zdjęciu poniżej.