Skończyły im się papierosy podczas kradzieży infrastruktury linii kolejowej, to włamali się do sklepu i je ukradli, zabrali również alkohol

0
331

Policjanci z Komisariatu II Policji w jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 36 lat podejrzanych o kradzież infrastruktury linii kolejowej, kradzież z włamaniem, kradzież i usiłowanie kradzieży. Ponadto 36-latek dodatkowo odpowie za uszkodzenie mienia i nielegalne posiadanie broni.

Jak ustalili funkcjonariusze, do tych zdarzeń doszło na początku września br. w Jeleniej Górze. Zatrzymani kradli elementy miedziane remontowanej linii kolejowej, ale w trakcie pracy zabrakło im papierosów, więc włamali się do sklepu. Ich łupem oprócz papierosów padł również alkohol, po czym wrócili do dalszego wycinania kabla. Zachęceni tym, że w sklepie nie włączył się alarm wrócili do niego i ukradli tym razem 140 paczek papierosów oraz 12 butelek whisky. W sklepie pojawili się kolejny raz, ale tym razem szczęście im nie dopisało. Włączył się alarm, który ich spłoszył. Łącznie ich łupem padło mienie o wartości kilku tysięcy złotych.

Powiadomieni o tych zdarzeniach policjanci zatrzymali podejrzewanych o te czyny mężczyzn na podstawie zebranych informacji oraz po analizie nagrań z kamer. Ponadto 36-latek dodatkowo odpowie za zniszczenia wiaty przystankowej MZK. Przestępstwa tego dopuścił się 7 września br. w Jeleniej Górze. Mężczyzna przerobioną bronią gazową ostrzelał wiatę, czym spowodował straty w wysokości blisko 1000 zł.

Jeleniogórzanie za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tego zdarzenia.

podinsp. Edyta Bagrowska