Sky Walk Świeradów- Zdrój. Zakończono wznoszenie wieży widokowej

0
1510

Zakończono już wznoszenie największej w Polsce ścieżki w chmurach, która powstaje w Świeradowie- Zdroju. Górująca nad miastem wieża robi niesamowite wrażenie.

Sky Walk Świeradów Zdrój

Wieżę celowo usytuowano tuż nad miastem tak, aby była dostępna dla szerokiego ogółu turystów. Jest to największa wieża widokowa w Polsce. W ciągu ostatnich lat w Europie powstało kilkanaście podobnych konstrukcji, każda z nich generuje ruch turystyczny na poziomie kilkuset tysięcy turystów rocznie. Podobna inwestycja w Dolnej Morawie w ciągu roku wygenerowała ruch turystyczny na poziomie 300 tys. turystów.Początkowo wieża miała być budowana przez samorząd i świeradowskich hotelarzy, ostatecznie projekt nie doszedł do skutku. W wieże zdecydował się zainwestować czeski inwestor.

Największa w Polsce ścieżka w chmurach

Świeradowski projekt to 3 kilometry ścieżek dydaktycznych w lesie w tym kilometr prowadzący na szczyt wieży, gdzie turyści zobaczą las na wszystkich poziomach. Jak podają twórcy projektu sama wieża ma wysokość 60 metrów a górny taras widokowy znajduje się na wysokości 55 metrów. Na szczycie wieży znajdzie się szklany taras widokowy i łezka z siatki. Ze szczytu można będzie zjechać specjalną mającą 103 metry długości i kącie nachylenia 29% zjeżdżalnią.

Zapierające dech w piersi widoki

Ze szczytu wieży będzie można podziwiać nie tylko las, nie tylko sam Świeradów- Zdrój, ale także spojrzeć na Mirsk, Gryfów Śląski i dużo, dużo dalej.

Zwiedzanie nocą

Ciekawostką jest fakt, że będzie to jedyna wieża widokowa tego typu w Europie, którą będzie można odwiedzić po zmroku.

Kiedy otwarcie ścieżki w chmurach Sky Walk

Zakończono już wznoszenie wieży. Obecnie trwają tam prace wykończeniowe oraz budowa infrastruktury. Teren przy ulicy Dąbrowskiego w Świeradowie- Zdroju nadal jest wielkim placem budowy. Inwestycja do użytku ma zostać oddana na przełomie czerwca i lipca 2021 roku.

Wyciąg do ścieżki w chmurach

Docelowo do wieży ma powstać wyciąg, który będzie dowoził tam turystów a zimą narciarzy, którzy będą zjeżdżać stokiem Świeradowca.

lwówecki.info