Śladem Wojennych Tajemnic Zamku Czocha

0
1164

Zwiedzanie jakiego jeszcze w zamkowych murach nie było…Teatr Sensacji w Zamku Czocha! Wyjątkowe zwiedzanie już 28 sierpnia o godzinie 19.30.

“Jest koniec stycznia 1945 roku, na zamku Czocha trwają gorączkowe prace związane z ewakuacja z niego rodziny Ernesta Guetschowa… Ernest przed wyjazdem postanawia część swoich skarbów ukryć w wielu skrytkach i skarbcach, które kazał wykonać w czeluściach zamkowych. Chowa w nich skarby rodziny carskiej, chowa też swoje olbrzymie zbiory, jakie przez lata kupował na różnych aukcjach na całym świecie.  
W tym tez czasie na zamku i u jego podnóża grasują niemieccy żołnierze pilnujący produkcji zbrojeniowych, jakie odbywają się w miejscowościach leżących tuż obok zamku. Naukowcy niemieccy też spieszą się z ukrywaniem skarbów techniki. Wiedzą, że za chwilę mogą tu być Rosjanie i przejąć ich cudowną broń. A jest co chować, jest co zakopywać. Rejon zamku i sam zamek od dawna przeistoczył się w miejsce, gdzie pracowano nad najbardziej tajnymi projektami cudownej broni, która miała uchronić chylącą się ku upadkowi III Rzeszę przed zagładą. Zamek przeistacza się w wielka skrytkę skarbów i tajemnic Trzeciej Rzeszy! Tych skarbów mają strzec osoby, które nic o sobie nawzajem nie wiedzą, a które mają nie dopuścić do ujawnienia tajemnic warowni czoszańskiej. Wśród osób pilnujących tajemnic ma być bibliotekarka zamkowa Christina von Saurma oraz… oraz osoba lokaja o imieniu Fritz…
Guetschow zabierając rodzinę na przyczepy ciągnione przez traktor i uciekający tym transportem z zamku rozpoczyna WOJENNE TAJEMNICE ZAMKU CZOCHA…”


Śladem Wojennych Tajemnic Zamku Czocha, to zwiedzanie, w którym na trzech trasach zwiedzania zobaczycie niezwykłe opowieści ubrane w grę aktorską, opowiadającą o tajemnicach zamkowych jej skarbach, tajemnicach cudownej broni i ucieczce właściciela zamku w styczniu 1945. Zwiedzanie będzie oparte na faktach okraszone różnymi epizodami z czasów końca drugiej wojny światowej


Niezbędna rezerwacja miejsc!
Tel. 75 72 11 553; mail: zamekczocha@rewita.pl
Ceny biletów: 40 zł/os