Spotkanie z satyrykiem, autorem i aktorem…

0
519

Już 21 czerwca 2022, godz. 17.00 w Książnicy Karkonoskiej, sali konferencyjnej III p. odbędzie się promocja książki “Jak rzyć. Niesamowite przygody Stanisława Szelca” spisane przez Macieja Żurawskiego.

Spotkanie autorskie ze Stanisławem Szelcem poprowadzi Maciej Żurawski.

„Jak rzyć – ku zdziwieniu być może niejednego Czytelnika pisownia absolutnie poprawna – to książka lekka, łatwa i przyjemna w formie, choć w treści czyhają pułapki w postaci odniesień do zdarzeń wywołujących co najmniej refleksję. Również Maciej Żurawski, przepytując Stanisława Szelca, zadbał, byśmy w tym de facto wywiadzie rzece nie natrafili na nudną biografię. Są więc w książce i smakowite kąski z życia Stanisława Szelca, ale i nie tylko jego, a to już za sprawą licznego i barwnego kręgu jego znajomych. A kogóż on nie zna! Wielu z nich wniosło pisemny wkład do książki, a wśród nich znajdziemy postaci znane ze świata kultury, sztuki etc. Mało kto potrafi tak swobodnie i bezpiecznie dla odbiorcy zarysować kawał historii, tej polskiej, nie nadymając się przy tym.

Tak więc, kto ma naturę poznawczą – nie ma przeciwwskazań. Kto lubi wysublimowany humor – a jakże! Kto lubi plotki – no przecież wszędzie może je znaleźć… Wyszło na to, że lektura dla każdego, a już ku szczególnej uciesze tych, którzy “zasłuchiwali się” w “Studiu 202”, radiowej Trójce, zaśmiewali się do łez na występach kabaretu Elita czy też sycili się duchową strawą podczas spektakli Teatru Kalambur”.

Stanisław Szelc – polski satyryk, prezenter telewizyjny, członek kabaretu Elita. Współpracował z Andrzejem Waligórskim i Studiem 202 w Polskim Radiu Wrocław.