Sprowadzali auta z zagranicy, wprowadzali je na trytorium Polski z pominięciem podatku VAT

0
632

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego w związku oszustwami podatkowymi i fałszowaniem dokumentacji. Mężczyźni prowadząc działalność gospodarczą sprowadzali z zagranicy samochody i wprowadzali je na terytorium Polski z pominięciem podatku VAT, jak również zaniżonym podatkiem akcyzowym.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze w wyniku prowadzonych działań zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego w wieku 32 i 42 lata. Mężczyźni zajmowali się sprowadzaniem samochodów z zagranicy, wprowadzaniem ich na terytorium Polski z pominięciem podatku VAT oraz zaniżonym podatkiem akcyzowym. W tej sprawie również fałszowali dokumentację.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyźni w okresie od października 2015 roku do marca 2016 roku prowadząc działalność gospodarczą, zajmowali się sprowadzaniem samochodów z Niemiec i wprowadzeniem ich na terytorium Polski z pominięciem podatku VAT, jak również mocno zaniżali podatek akcyzowy. W ramach tego procederu fałszowali również dokumentację. Policjanci ustalili, że tym okresie mężczyźni sprowadzili 15 pojazdów różnych marek, które następnie sprzedawali między innymi za pośrednictwem portali internetowych. Wstępne straty Skarbu Państwa z tytułu ich działalności wynoszą ponad 600 tysięcy złotych.

Teraz za popełnione czyny odpowiedzą przed sądem, a grozić im może kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

podinsp. Edyta Bagrowska