Sprzątanie Borowego Jaru z Miasto Jelenia Góra i TV Polsat

0
514

“Już w sobotę 18.06.2022!! Posprzątajmy razem Borowy Jar!! Spotkajmy się o godzinie 10:00 na Błoniach Jeleniogórskich!! W imieniu Miasto Jelenia Góra i TV POLSAT zapraszamy do udziału w Program Czysta Polska”– zachęcają Władze Miasta.

Akcja “Sprzątanie Borowego Jaru 2022” odbywać się będzie w godzinach od 10:00 do 14:00. Już o 9:30 jednostka Państwowej Straży Pożarnej rozpocznie wodowanie łódki i przeczesywanie terenu. Od godziny 10:00 będą wydawane w wyznaczonych punktach worki oraz rękawice zespołowi z zadeklarowanych podmiotów oraz chętnym mieszkańcom. Akcja zakończy się o godzinie 14:00.

Podczas działań sprzątania jednocześnie odbywać się będą nasadzenia. Nadleśnictwo Lwówek Śląski zobowiązało się przekazać 190 sadzonek jodły, 200 sadzonek dębu, 200 sadzonek lipy oraz 110 sadzonek czereśni ptasiej. Sadzonki zostaną zasadzone na Wzgórzu Gapy, które leży w bezpośrednim sąsiedztwie Jeleniogórskich Błoni.

Sprzątany będzie teren Borowego Jaru, ze szczególnym naciskiem na koryto rzeki Bóbr, skąd specjalistyczne jednostki usuwać będą odpady z trudno dostępnych miejsc.

– mobilny PSZOK, 
– stoisko firmy EKORUM, 
– stoisko Leśnego Banku Genów w Kostrzycy, 
– stoisko Straży Miejskiej, 
– edukacyjne stoisko Związku Gmin Karkonoskich;
– edukacyjne stoisko Nadleśnictwa Lwówek Śląski;
– stoisko Mojej Fundacji.

Dla sprzątających mieszkańców przewidziana jest ciepły posiłek. Osoby biorące udział w akcji proszone sa o zabranie bidonu – zapewniony będzie beczkowóz, skąd będzie można zaczerpnąć wodę pitną. W tym roku nie będzie zakupionej butelkowanej wody.

UMJG