Sudecki Festiwal Minerałów

0
973

Sudecki Festiwal Minerałów w Lubaniu to jedna z największych w Europie imprez związanych z geologią i mineralogią. Już od piątku do niedzieli (2-4 lipca br.) rynek będzie błyszczał naturalnymi i obrobionymi “skarbami Ziemi”.

Główną częścią Festiwalu jest Giełda Minerałów i Biżuterii, największa tego typu impreza w tej części Europy. Wystawcy z kraju i z zagranicy, w otoczeniu pięknej zabudowy lubańskiego Rynku, prezentują na swoich stoiskach minerały, skamieniałości, wyroby jubilerskie, galanterię kamienną, fachową literaturę.Dodatkowo na giełdzie na odwiedzających czekają takie atrakcje jak cięcie agatów, płukanie złota czy poszukiwanie minerałów i skamieniałości na specjalnym Wyrobisku Kalcytowym. Giełdzie Minerałów towarzyszą zlokalizowane nieopodal targi staroci i rękodzieła, a także jarmark różnorodności.

Bardzo ważną częścią Festiwalu są wyjątkowe wystawy mineralogiczne. Kilka tysięcy okazów najwyższej klasy eksponowanych jest w centralnych budynkach miasta i dostępnych bezpłatnie dla zwiedzających.Podczas Festiwalu, w specjalnej GEOstrefie, można się będzie dowiedzieć o atrakcjach geoturystycznych Dolnego Śląska. Zaprezentują się w niej muzea geologiczne, kopalnie i podziemne trasy turystyczne oraz geoparki.

Festiwal w dużej mierze nastawiony jest na dzieci i rodziny, dlatego to właśnie im dedykowanych jest wiele atrakcji.

Sudecki Festiwal Minerałów to również impreza nastawiona na integrację środowiska kolekcjonerów, miłośników nauk o Ziemi z Polski i z zagranicy, wymiany doświadczeń i wiedzy, ale również czas wspólnego świętowania podczas licznych koncertów i imprez. Szczególną okazją do świętowania jest festiwal muzyczny LAWA, który odbywa się w Lubaniu od lat, goszcząc największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej.

Więcej informacji znajdziecie na stronie festiwalu :

http://festiwalmineralow.pl/o-festiwalu

lub na Facebooku :

https://www.facebook.com/festiwalmineralow
https://www.facebook.com/events/2742907712628422/?ref=newsfeed

Nie możecie tego przegapić!