„Świat płonie od święta” spotkanie autorskie

0
914

Jeleniogórskie Centrum Informacji i Edukacji Regionalnej Książnica Karkonoska zaprasza na spotkanie z Miłoszem Kamińskim, autorem książki poetyckiej „Sny sudeckie”. Spotkanie odbędzie się 4 listopada 2021 r. ( czwartek) o godz. 17.00 w sali konferencyjnej Książnicy Karkonoskiej przy ul. Bankowej 27 w Jeleniej Górze, a poprowadzi je Zbigniew Dudek.

Miłosz Kamiński

Ur. w 1978 r., mieszka w Jeleniej Górze, pracuje w samorządzie gminnym. Debiutował w 2001 r. na łamach Zeszytów Literackich; publikował również w Tytule, Studium, Akancie, Toposie, Odrze. Nagradzany w konkursach poetyckich: O Złote Gęsie Pióro w Węglanach, O Laur Kosmicznego Koperka w Nowej Rudzie, O Nagrodę im. K. Baczyńskiego w Łodzi, Konkursie im. R.M. Rilkego w Sopocie, Krajobrazy Słowa w Kędzierzynie-Koźlu.

Opublikował tom wierszy pt. Przeszłość dla uważnych nakładem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich we Wrocławiu w konkursie na Debiut poetycki roku (2004 r.). Sny sudeckie to drugi tom autora.

“W poezji interesuje mnie poczucie zakorzenienia i naznaczenia dziedzictwem kulturowym. Narzędziem badawczym jest refleksja poetycka wokół krajobrazu górskiego Sudetów. Uważam, że wciąż brakuje takiego spojrzenia we współczesnej poezji, mimo rożnych przykładów regionalistycznego tagowania świata. W wierszach przywołuję charakterystyczne motywy regionu: miejscowości, zabytki, postacie, zdarzenia i opowieści, choć pojawiają się miejsca i postaci spoza regionu, promieniujące światłem z daleka. Z nimi wiążą się fakty z historii powszechnej albo bardzo lokalnej, które pozwalają mi prezentować wartości uniwersalne – nie tracąc z pola widzenia współczesności z jej tymczasowością, technicyzacją i nomadycznością”– mówi Kamiński.