Takiego protestu w Jeleniej Górze jeszcze nie było

0
2556

Wczoraj w całej Polsce odbyły się protesty związane z wyrokiem Trybunału Konstytucyjnego, który większością głosów uznał, że tzw. aborcja eugeniczna jest sprzeczna z Konstytucją RP.

Mieszkańcy Jeleniej Góry też zabrali głos w tej sprawie.Ponad 4 tysiące ludzi przeszło w proteście ,który rozpoczął się przy największym skrzyżowaniu w mieście, Alei Jana Pawła II z ulicą Grunwaldzką. Bardzo liczna grupa przeszła przez Podwale do siedziby PiS-u w centrum miasta, gdzie złożone zostały wieszaki i znicze- symbole protestu. Jeszcze żaden protest nie miał takiej skali.W przemarszu wzięły udział nie tylko kobiety, ale też wspierający ich mężczyźni. Tłumy jeleniogórzan ruszyły przez miasto z transparentami, krzycząc hasła. Mimo takiej ilości ludzi protest przebiegł bezpiecznie, bez żadnych niebezpiecznych incydentów.

W rozmowach jeleniogórzanki podkreślały, że to jeszcze nie koniec walki i zapowiadały, że jeśli sytuacja w kraju się nie zmieni nadal będą protestować.

Będziemy protestować do skutku. Kolejnym krokiem będzie protest w Warszawie, mamy nadzieję, że uda nam się tam pojechać jak największą grupą” – mówi Anna Konieczyńska.