Teatr Maska – Shakespeare sonety w Muflonie

0
312

Już 11 grudnia o godzinie 18.00 Jeleniogórskie Centrum Kultury “Muflon” zaprasza na niezapomniane wydarzenie “Teatr Maska – Shakespeare sonety”.

Od ponad 400 lat utwory Williama Shakespeare’a są inspiracją dla twórców teatralnych, muzycznych i filmowych na całym świecie. Nie jest to niczym zaskakującym, ponieważ utwory Szekspira „dotykają” zagadnień ludzkich, takich jak: miłość, nienawiść, piękno, przemijanie etc. Sonety to pytania i zarazem próba odpowiedzi na tematy związane z naszymi emocjami i uczuciami.

Program muzyczny Shakespeare SONETY jest skierowany do odbiorcy już dojrzałego, ale również wkraczającego w tę dojrzałość. Może stanowić swoisty drogowskaz w poszukiwaniu rozwiązań na emocjonalne dylematy. Poetycka „uczuciowość” SONETÓW od 400 lat jest impulsem do rozważań dla pokoleń wrażliwych odbiorców. Program pozwala „zanurzyć się” w geniuszu poetyckim Williama Shakespeare’a i czerpać, rozkoszować się maestrią użycia metafor, znaków i jednocześnie wręcz prostotą odniesień.

Shakespeare SONETY to zestawienie szekspirowskich uczuć z bogactwem form muzycznych. Każdy utwór stanowi osobną muzyczną opowieść o miłości. Każdy z 15 prezentowanych sonetów to odmienna oprawa muzyczna. Każdy z nich to żywa, aktorska interpretacja uczucia inspirowana Szekspirem.

Nietypowy zestaw instrumentów: niepokorne piano, gorące gitary oraz intrygujący fagot! Autorzy muzyki: Paweł Sikora i Krzysztof Rogacewicz pozwalają poczuć smak tanga, ballady, staroangielskiej pieśni czy hiszpańskiego flamenco!

Występują:

Krzysztof Rogacewicz – vocal, gitara; Jacek Szreniawa – piano, gitara elektryczna; Marek Mikulski – gitara; Maksymilian Rogacewicz – fagot.

Bilety dostępne na bilety.jck.pl oraz w sekretariatach JCK.

Produkcja: Stowarzyszenie Teatr MASKA
Program dofinansowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego.