Trwają prace przy budowie hali sportowej przy SP nr 8

0
580

Trwają bardzo intensywne prace przy budowie hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 8 , największej placówce integracyjnej uczniów szkół podstawowych.

Z toku prac bieżących można uważać, że termin końca roku, jako zakończenia budowy nie jest zagrożony.Budowany obiekt jest ogromny, pomieści nie tylko pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej, ale i zaplecze, także ze specjalnymi pomieszczeniami i systemem komunikacji osób z niepełnosprawnościami. Inwestycja wyniesie ok. 9,5 mln zł, z czego 1 mln zł to wsparcie PFRON.

Być może uzyskamy nieco wyższą pomoc z innych jeszcze źródeł. Instytucje finansujące, dokonujące bieżącego monitoringu tej budowy wysoko oceniają naszą koordynację prac i ich tempo, więc może dostaniemy te środki, które pozostają w rezerwie, bądź są zwalniane z innych inwestycji.

Hala ta jest dobrą odpowiedzią na zgłaszane potrzeby środowiska niepełnosprawnych, bo jest i winda między piętrami i urządzenia, które ułatwią komunikację, a z drugiej – optymalne wykorzystanie wszelkich możliwości budowlanych.

Nad halą znajdą się jeszcze dwa piętra, a część wygospodarowanych tam pomieszczeń będzie mogła pełnić funkcje klas lekcyjnych, bo akurat w tej szkole było ich za mało i uczniowie pracowali w mniejszym komforcie. Po zakończeniu budowy to także się zmieni.