Uczynił sobie kradzież jako stałe źródło dochodu

0
772

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego kolejne kradzieże sklepowe. Ma on na koncie kradzieże perfum oraz kosmetyków w jeleniogórskich drogeriach, z których uczynił sobie stałe źródło dochodu i dopuścił się ich w warunkach, tzw. ”recydywy”.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 44-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzieże.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna od maja do lipca br. dopuścił się kolejnych kilku kradzieży w jeleniogórskich drogeriach. Jego łupem padły perfumy oraz kosmetyki. Straty pokrzywdzonych wynoszą ponad 1000 zł.

Obsługa sklepów o zdarzeniach powiadomiła policję. Do zgłoszenia dołączone zostały również nagrania z monitoringu. Policjanci na podstawie zebranych informacji oraz analizy nagrań z kamer wytypowali 44-latka jako podejrzewanego o te przestępstwa. Mężczyzna z kradzieży uczynił sobie stałe źródło dochodu, a dopuścił się ich w warunkach, tzw. ”recydywy”.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, w szczególności co mężczyzna zrobił ze skradzionym mieniem. Teraz za kradzieże grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska