Ukradł busa, uciekał przed policjantami i uderzył w inne auto, zaraz po tym został zatrzymany

0
306

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, którzy podejrzany jest o kradzież pojazdu i o niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

13 lutego 2023 roku, około godziny 12.00 oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze został powiadomiony o kradzieży pojazdu marki VW Transporter. Do zdarzenia doszło na parkingu pod jednym z dyskontów spożywczych w Mysłakowicach. Kierowca busa jechał wraz z grupą kolarzy, a gdy jeden z nich źle się poczuł, mężczyzna na parkingu wysiadł na chwilę z auta, aby sprawdzić co dzieje się z rowerzystą. Ten moment wykorzystał 34-latek, wsiadł do auta i odjechał. Wartość skradzionego auta oszacowano na ponad 40 tysięcy złotych.

Dyżurny o przestępstwie powiadomił patrole, który rozpoczęły poszukiwanie pojazdu i mężczyzny podejrzewanego o jego kradzież. Kilkanaście minut po zgłoszeniu funkcjonariusze zauważyli poszukiwany pojazd na krajowej 3 w Radomierzu i dali kierującemu sygnał do zatrzymania. Ten jednak nie zareagował i nadal kontynuował ucieczkę. Kilka minut później uderzył w pojazd jadący przed nim, a zaraz po tym został zatrzymany.

Kierującym okazał się 34-letni jeleniogórzanin. Jego zachowanie wskazywało, że mógł on być pod działaniem środków odurzających, do zażywania których sam się przyznał. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu. Teraz za przestępstwa, o które jest podejrzany odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jeżeli badanie krwi potwierdzi, że kierował on pojazdem będąc pod wpływem środków odurzających odpowie on również za to przestępstwo. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego oraz ma on zakaz opuszczania kraju.

podinsp. Edyta Bagrowska