Ukradł elementy infrastruktury elektrycznej stacji transformatorowej o wartości 80 tysięcy złotych

0
445

Policjanci Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 34-letniego jeleniogórzanina podejrzanego kradzież z włamaniem do stacji transformatorowej.

Do zdarzenia doszło w nocy z 24 na 25 lipca br. w Jeleniej Górze. Mężczyzna włamał się do jednej ze stacji transformatorowych, a następnie po zniszczeniu całej infrastruktury, ukradł między innymi włączniki średniego napięcia, przewody elektryczne o różnych średnicach oraz inne elementy wykonane z miedzi, aluminium i żeliwa. Swoim zachowaniem spowodował straty w wysokości 80.000 zł. Ponadto w wyniku swojego działania uczynił sieć niezdatną do użytku.

Funkcjonariusze w wyniku prowadzonych w tej sprawie czynności, na podstawie zebranych informacji wytypowali, a następnie zatrzymali 34-latka jako podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa, którego dopuścił się w warunkach, tzw. ”recydywy”. Policjanci ustalili, że skradzione mienie mężczyzna sprzedał w jednym z jeleniogórskich punktów skupu złomu, gdzie odnaleźli część skradzionych elementów.

Obecnie funkcjonariusze wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.

Mężczyzna za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

podinsp. Edyta Bagrowska