Ukradł mężczyźnie kartę płatniczą, a następnie posłużył się nią 10 razy

0
378

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 64-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania podejrzanego o kradzież oraz o serię kradzieży z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany w nocy z 7 na 8 maja br. na jednym z przystanków komunikacji miejskiej poznał mężczyznę, którego okradł, gdy ten zasnął. Jego łupem padła między innymi karta płatnicza, którą następnie posłużył się 10 razy. Płacił nią zbliżeniowo za różne zakupy w Jeleniej Górze i okolicach. Poniesione straty pokrzywdzony oszacował na około 400 zł.

Funkcjonariusze powiadomieni o tym zdarzeniu, w oparciu o zebrane w tej sprawie informacje oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie zatrzymali 64-letniego mężczyznę podejrzewanego o popełnienie tych przestępstw.

Teraz mężczyzna za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy.