Ukradł okulary o wartości blisko 1700 zł

0
962

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów, który podejrzany jest o kradzież. Czynu tego dopuścił się w warunkach , tak zwanej „recydywy”. Jego łupem padły okulary słoneczne o wartości blisko 1700 złotych.

Jak ustalili funkcjonariusze, do zdarzenia doszło 4 marca 2021 w jednym z jeleniogórskich salonów optycznych. Mężczyzna wykorzystał chwilową nieuwagę personelu i ukradł markowe okulary słoneczne, po czym uciekł. Ich wartość oszacowano na blisko 1700 zł.

Powiadomieni o kradzieży policjanci rozpoczęli poszukiwanie mężczyzny, który dopuścił się tego czynu. Funkcjonariusze na podstawie zebranych w tej sprawie informacji, a także w oparciu o analizę nagań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie 8 marca br. go zatrzymali . Okazał się, nim 43-letni jeleniogórzanin. Mężczyzna przestępstwa a tego dopuścił się warunkach, tak zwanej „recydywy”. W trakcie czynności przyznał się, że okulary sprzedał przygodnie napotkanej osobie.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie skradzionego mienia. Teraz za kradzież grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska