Ukradł turystce między innymi karty płatnicze , a następnie posłużył się nimi łącznie 18 razy

0
446

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 28-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kradzieże oraz o serię kradzieży z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, podejrzany 17 czerwca br. na terenie powiatu karkonoskiego wykorzystał nieuwagę dwójki turystów, którzy pozostawili swoje rzeczy i je ukradł. Jego łupem padła gotówka, dokumenty, plecak, głośnik
bezprzewodowy oraz 2 karty płatnicze, którymi następnie posłużył się łącznie 18 razy. Płacił nimi zbliżeniowo za różne zakupy w Jeleniej Górze i okolicach. Łączne straty pokrzywdzonych wynoszą kilka tysięcy złotych.

Funkcjonariusze powiadomieni o tych zdarzeniach, w oparciu o zebrane w tej sprawie informacje oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu wytypowali, a następnie zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzewanego o
popełnienie tych przestępstw.

Teraz mieszkaniec powiatu karkonoskiego za popełnione czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie skradzionego mienia.

podinspektor Edyta Bagrowska