Ukrył się w lesie w szałasie, bo nie chciał iść do więzienia

0
758

Policjanci z Zespołu ds. poszukiwań i identyfikacji osób Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 44-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności w wymiarze 1 roku i 5 dni, między innymi za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

44-latek poszukiwany był na podstawie zarządzenia o ustaleniu jego pobytu według, którego mężczyzna miał być zatrzymany i doprowadzony do Zakładu Karnego. Policjanci uzyskali informację, że mężczyzna najprawdopodobniej ukrywa się w jednym z mieszkań na terenie powiatu lubańskiego, potem jednak okazało się, że z tego lokalu zniknął.

Funkcjonariusze w wyniku prowadzonych w tej sprawie czynności ustalili, że mężczyzna, aby uniknąć zatrzymania najprawdopodobniej ukrył się w lesie na terenie powiatu lubańskiego. 30 czerwca br. policjanci znaleźli go i zatrzymali. Okazało się, że mężczyzna był tak zdesperowany, aby uniknąć kary, że wybudował sobie w środku lasu szałas, w którym mieszkał od kilku tygodni.

44-latek został umieszczony w policyjnym areszcie, a następnie przekazany do Zakładu Karnego w celu odbycia zasądzonej kary pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska