W Karkonoskim Parku Narodowym zamknięte zostały szlaki letnie

0
494

„Dziś jeszcze będziemy uzupełniać tablice i znaki z informacjami. Lista zamkniętych szlaków może się jeszcze wydłużyć”– mówią pracownicy parku.

Służby parku sprawdzają też stan otyczkowania na szlakach, stan tablic i informacji, które zostały pozostawione na zimę.

1. szlak czerwony przez Kocioł Łomniczki, na odcinku od schroniska Nad Łomniczką do schroniska Dom Śląski;
2. szlak niebieski tzw. Droga Jubileuszowa na odcinku od skrzyżowania ze szlakiem czerwonym przy Zakosach do skrzyżowania ze szlakiem czerwonym na Czarnym Grzbiecie;
3. szlak żółty na odcinku przez Biały Jar od schroniska Strzecha Akademicka do skrzyżowania ze szlakiem czarnym (Śląską Drogą);
4. szlak niebieski na odcinku przez Kocioł Małego Stawu od Domku Myśliwskiego do schroniska Samotnia;
5. szlak żółty na odcinku od Mokrego Rozdroża powyżej schroniska Pod Łabskim Szczytem do Śnieżnych Kotłów;
6. szlak zielony na odcinku od Mokrego Rozdroża przez Śnieżne Kotły do Rozdroża pod Wielkim Szyszakiem;
7. szlak czerwony na odcinku od Śnieżnych Kotłów do Obniżenia pod Śmielcem. Obejście zimowe tego odcinka prowadzi trawersem południowego stoku Wlk. Szyszaka, przez teren Rep. Czeskiej. Uwaga obejście zimowe krzyżuje się z czerwonym szlakiem (Drogą Przyjaźni Polsko-Czeskiej) ok 300 m od Obniżenia pod Śmielcem. Do szlaku niebieskiego w kierunku Rozdroża pod Wlk. Szyszakiem należy się kierować na zachód, po tyczkach.
8. szlak zielony na odcinku od górnej stacji wyciągu na Szrenicę nad Kotłem Szrenickim do skrzyżowania z czerwonym szlakiem.

Więcej informacji jest na https://kpnmab.pl/uwaga-w-karkonoszach-obowiazuje-drugi-stopien-zagrozenia-lawinowego/n

źródło: KPN