„Wakacyjne odkrywanie Jeleniej Góry z Gildią Przewodników Sudeckich”

0
700

Dzieci i młodzież z Jeleniej Góry uczestniczą w serii zajęć wakacyjnych, zorganizowanych z inicjatywy Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych we Wrocławiu z siedzibą w Jeleniej Górze, przy wsparciu Jerzego Łużniaka, prezydenta Jeleniej Góry i radnej Beaty Wójtowicz.

Są to zajęcia terenowe, organizowane pod hasłem „Wakacyjne odkrywanie Jeleniej Góry z Gildią Przewodników Sudeckich”. Na ostatnich zajęciach grupa pojawiła się przed ratuszem, gdzie rozpoczęła grę miejską z wykorzystaniem kodów QR. Nie było łatwo, ponieważ część wskazówek była ukryta pod wspomnianymi kodami. Aby przejść trasę należało m.in. ułożyć puzzle, rozszyfrować tekst, wsłuchać się w nagrania audio czy nadążyć za filmem, który został stworzony w dość niestandardowy sposób. W grupie były nie tylko dzieci, ale i rodzice czy dalsi krewni. Wszyscy bawili się bardzo dobrze.

“W wycieczkach uczestniczą m.in. dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych, czy też wychowujące się w domach rodzinnych, które nie mają zapewnionego zorganizowanego wypoczynku i pozostały w czasie wakacji w domu – mówi Danuta Głowacka, przedstawiciel Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Jeleniej Górze. – Cieszymy się, że mogą wzbogacić się o niezwykłe wrażenia, ale i poznać historię miasta.”

Uczestnicy wycieczki na koniec otrzymują upominki z logo Jeleniej Góry.

Kolejne zajęcia zaplanowano na 11 i 18 sierpnia. Gry terenowe to nie jedyne działanie, zrealizowane w ramach wspomnianej wcześniej inicjatywy. Dzieci mogą korzystać także z uroków Term Cieplickich.

UMJG