Włamał się i okradł samochód – został zatrzymany przez policjantów

0
343

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 38-letniego mieszkańca powiatu złotoryjskiego podejrzanego o kradzież z włamaniem do samochodu.

Jak ustalili funkcjonariusze, mężczyzna w nocy z 13 na 14 czerwca br. włamał się i okradł pojazd marki Peugeot zaparkowany na jednym z jeleniogórskich parkingów w centrum miasta. Jego łupem padło mienie o wartości 4000 złotych. Były to narzędzia budowlane oraz odkurzacz.

Powiadomieni o przestępstwie policjanci rozpoczęli poszukiwanie osoby, która dopuściła się tego czynu. Na podstawie zebranych w tej sprawie informacji oraz analizy nagrań z kamer monitoringu miejskiego wytypowali, a następnie zatrzymali 38-latka jako podejrzewanego o popełnienie tego przestępstwa. Część skradzionego mienia funkcjonariusze odnaleźli u pasera. Okazało się, że 38-latek tego czynu dopuścił się w warunkach, tzw. „recydywy”.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy i prowadzą czynności, których celem jest odzyskanie reszty skradzionego mienia.

Teraz za popełnione przestępstwo odpowie on przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska