Włamali się i okradli mieszkanie-wpadli w ręce jeleniogórskich policjantów

0
766

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o kradzież z włamaniem do jednego z mieszkań w centrum Jeleniej Góry. Ich łupem padło mienie o łącznej wartości ponad 7 tysięcy złotych.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 37-letnią kobietę i 38-letniego mężczyznę podejrzanych o kradzież z włamaniem.

Jak ustalili policjanci, do zdarzenia doszło na początku lutego bieżącego roku w Jeleniej Górze. Zatrzymani, jak się okazało wcześniej wynajmowali mieszkanie, które okradli. Dostali się do niego podczas nieobecności właścicielki, za pomocą dorobionego klucza. Ich łupem padła odzież, telewizor, buty i inne przedmioty. Poniesione straty pokrzywdzona oszacowała na ponad 7 tysięcy złotych.

Para wpadła w ręce policji dzięki informacjom zebranym przez funkcjonariuszy oraz w tej sprawie oraz po analizie nagrań z kamer monitoringu.

Obecnie policjanci wyjaśnią szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy oraz ustalają co zatrzymani zrobili ze skradzionym mieniem. Teraz za kradzież z włamaniem grozić im może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska