Wpadł z narkotykami podczas interwencji

0
616

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w mieszkaniu posiadał znaczne ilości narkotyków. Zabezpieczyli środki odurzające, z których można uzyskać około 440 porcji handlowych. Była to marihuana i amfetamina. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków oraz ustalają czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją.

4 marca 2021 roku, około godziny 2.30, jeleniogórzanin zadzwonił na numer alarmowy i poprosił o pomoc, gdyż kolega, z którym imprezował źle się poczuł. Wcześniej pił alkohol i prawdopodobnie palił marihuanę. Na miejscu pojawili się policjanci i zespół pogotowia. Ratownicy zabrali kolegę do szpitala. Policjanci w mieszkaniu zgłaszającego wyczuli wyraźny zapach marihuany. Okazało się, że mężczyzna posiadał, zarówno marihuanę, jak i amfetaminę. Z zabezpieczonych środków odurzających można uzyskać około 440 porcji handlowych.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz sprawdzają czy mężczyzna nie zajmował się ich dystrybucją.

Jeleniogórzanin został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwo grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz ma on zakaz opuszczania kraju.

podinspektor Edyta Bagrowska