Wszyscy na start! Bike Maraton nareszcie w Miękini

0
814

Na hasło „Bike Maraton w Miękini” odpowiedzią zawsze była pełna mobilizacja, bo przecież właśnie tu przez wiele lat się spotykaliśmy, aby rozpoczynać sezon i to tu co roku świętowaliśmy inaugurację cyklu Bike Maraton. To właśnie do Miękini wciąż należy wciąż niepobity rekord frekwencji na polskich maratonach MTB – ponad 2000 osób na starcie!

Ten maraton może okazać się miłym oddechem po wiosennej i letniej gonitwie po górach i tak jak start w Obiszowie, pozwoli nieco odpocząć od morderczych przewyższeń. Tak się też złożyło, że w Miękini kończymy wakacje, a kolarska jesień wysoko stawia poprzeczkę – zwłaszcza, że już za chwilę BM w Srebrnej Górze i Mistrzostwa Polski XCM PZKol, a potem UCI Marathon Series w Jeleniej Górze.

Bike Maraton w Miękini startować będzie z ul. Sportowej, a biuro zawodów mieścić się będzie na stadionie. W piątek biuro pracuje od 17:00 do 20:00, a w sobotę od 8:00. Start dystansu GIGA o 10:00, MEGA/ CLASSIC ruszają od godziny 11:00, a FUN o 11:35.

GIGA w Miękini ma 74 km i ponad 1000 m w pionie. Dla elity nie ma taryfy ulgowej i góry znajdą się dla niej zawsze i wszędzie. MEGA przejedzie 53 km, a CLASSIC 33 km. FUN ma 20 km.

W związku z tym, że mamy w Miękini Kolarski Weekend (w niedzielę Szosowy Klasyk Miękinia – kolejna z edycji PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk), odbędą się też na stadionie wyścigi dla dzieci, czyli PKO Ubezpieczenia Junior Race.

Na mecie Bike Maratonu w Miękini czekać będą pamiątkowe medale przygotowane dla finisherów sezonu 2020. Zawisną na szyjach i piersiach finisherów tegorocznego Bike Maratonu w Miękini.

Po więcej informacji zapraszamy tu: https://bikemaraton.com.pl

BM