Rozczochrana panna młoda spotkała głodną Aneczkę pod śląskim niebem – i bynajmniej nie jest to początek powieści obyczajowej lecz nazwy potraw rodem z Karkonoszy, które po ponad stu latach zostały spisane w książce kucharskiej.
W Kuchni Ducha Gór znajdziemy ponad 100 przepisów wywodzących się z czeskiej i niemieckiej tradycji a także te przywiezione po drugiej wojnie światowej przez osadników z ziem wschodnich.
Podczas promocji ksiązki w Muzeum Karkonoskim mozna było spróbowac potraw regionalnych. Jak podkreślali przewodnicy sudeccy książka powstała w odpowiednim czasie tym bardziej, że coraz więcej osób uprawia tzw. turystykę kulinarną.
Warto zaznaczyć, że jest to druga książka kucharska w historii regionu. Pierwsza z końca XVIII wieku znajduje się w jeleniogórskim archiwum. A nam pozostaje juz tylko sprawdzić jak smakują karkonoskie kyselo, sikory czy sejkory.
O Nas
W świecie zdominowanym przez ruchome obrazy, umiejętne opowiedzenie historii to klucz do sukcesu. Zrozumienie potrzeb widza, odpowiedni dobór medium oraz kreatywny proces produkcyjny pozwala nam osiągać zamierzone cele.