Wyjątkowy Koncert Patriotyczny już 3 maja w Kościele Garnizonowym w Jeleniej Górze

0
532

3 maja w Kościele Garnizonowym w Jeleniej Górze odbędzie się wyjątkowy koncert patriotyczny w wykonaniu chóru Zespolu Szkół Katolickich u św. Pankracego. W koncercie udział wezmą również wspaniali soliści i muzycy. Tytuł koncertu „Z dawna Polski Tyś Królową” to słowa pieśni, którą przez wieki śpiewały i nadal śpiewają rzesze Polaków. Podczas koncertu będziemy mieli możliwość wsłuchać się, a także razem zaśpiewać hymniczne pieśni polskie. Warto wspomnieć, że tytułowa pieśń była nieformalnym hymnem Legionów Józefa Piłsudskiego. Inne pieśni, które zostaną wykonane to swoista opowieść o naszej pięknej historii, opowieść o historii konkretnych ludzi i całego Narodu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Pani Marzena Machałek Wiceminister Edukacji i Nauki

            „Jest moją wielką radością, iż koncert zaplanowany w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze, staje się okazją do wskrzeszenia pięknych kart z historii miłości do naszej Ojczyzny. Dlatego też z dumą objęłam patronat nad tym wydarzeniem.

Dziękuję wszystkim organizatorom i wykonawcom. Dziękuję zwłaszcza chórowi Zespołu Szkół Katolickich u św. Pankracego w Jeleniej Górze. Piękno zapisane w nutach zaprezentują nam uczniowie, nauczyciele, rodzice i przyjaciele tej społeczności. To ważne, że szkoła jest miejscem, gdzie dzieci, młodzież, a także dorośli mogą się rozwijać, a my możemy korzystać z talentów, którymi chcą się z nami dzielić”.

Zapraszam do wspólnego uczczenia 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja – powiedziała Marzena Machałek

Koncert rozpocznie się o godz. 14 w kościele Garnizonowym w Jeleniej Górze