Wyjątkowy poniedziałek w Muzeum Karkonoskim

0
516

“Pamiętajcie, że ten poniedziałek jest wyjątkowy – Muzeum jest bowiem otwarte dla zwiedzających (10:00 – 19:00, ostatnie wejście na sale wystawowe 18:00)”– czytamy na profilu Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze.

A w hucie bohaterem dnia będzie Patryk Illo- słowacki dizajner, artysta sztuk wizualnych, głównie szkła, projektant form przemysłowych ale też wykładowca w katedrze projektowania szkła artystycznego w ASP w Bratysławie – „kowal talentów”, jak mówią. I główny projektant słowackiej huty szkła Rona a.s , współpracujący z tuzami szklarskiego przemysłu (Moser, Crystalex, Lasvit…); nota bene przez trzy lata był głównym projektantem polskiej huty szkła Krosno S.A Jest też kuratorem wystaw i organizatorem szklarskich sympozjów.

W projektach szkła – o przemyślanej formie – oszczędny w artystycznym wyrazie (przykład niżej), często łączy szkło z innymi materiałami, eksperymentuje z kolorami, bawi się przestrzenią.

Harmonogram dnia:

  • 10.00 – 19.00 – pokazy przy piecu hutniczym:
  • PATRYK ILLO artysta szkła (10.00 – 14.00)
  • KATARZYNA PILIC Akademia Sztuk Pięknych im. E. Gepperta we Wrocławiu (15.00 – 19.00)
  • 14.00 – 14.30 wykład: Patryk Illo
  • 10.00.-12.00 Przyciski do papieru – warsztaty dla najmłodszych, Edyta Zawodna, Aneta Sikora-Firszt Hutnicy Sławomir Kostecki i Marta Kozikowska, Huta Szkła i Browar NOVOSAD & SYN Harrachov.