Wykorzystał okazję i z otwartego mieszkania ukradł między innymi kartę płatniczą, którą zapłacił za alkohol

0
565

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę w związku z kradzieżą z otwartego mieszkania portfela wraz z zawartością pieniędzy, dokumentów i karty płatniczej. Okazało się, że zatrzymany wykorzystał skradzioną kartę i zapłacił nią za alkohol.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 26-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o kradzież i kradzież z włamaniem.

Jak ustalili funkcjonariusze, do tych przestępstw doszło 2 kwietnia br. w Dziwiszowie. Podejrzany wykorzystał chwilową nieuwagę właściciela i z otartego mieszkania ukradł portfel wraz z dokumentami, kartą płatniczą oraz pieniędzmi. Okazało się, że mężczyzna wykorzystał skradzioną kartę i zapłacił nią za alkohol. Pokrzywdzony
wartość poniesionych strat oszacował na ponad 1800 zł.

Mężczyzna kiedy zorientował się, że padł ofiarą kradzieży powiadomił policję. Funkcjonariusze w oparciu o zebrane w tej sprawie informacje oraz na podstawie analizy nagrań z kamer monitoringu jeszcze tego samego dnia zatrzymali 26-latka jako podejrzewanego o popełnienie tych przestępstw. Bez trudu go rozpoznali, gdyż był im znany z podobnych zdarzeń.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. Teraz za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska