Wyścig Złota Wstęga Kaczawy – Pełna pasji i wyzwań

0
703
złota wstęga kaczawy

Kolarski świat wstrzymał oddech na niedzielnej edycji VeloBank Via Dolny Śląsk, która znana jest jako Szosowy Klasyk Złotoryja – Złota Wstęga Kaczawy. To jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu kolarskim, które zakończyło spektakularny Kolarski Weekend w Złotoryi. Tysiące osób zgromadziło się w tej malowniczej miejscowości, aby śledzić piękną i wymagającą rywalizację na trasie.

Trasa tego wyścigu nie tylko zapiera dech w piersiach swoją urodą, ale także stawia przed zawodnikami ogromne wyzwania. Wyścig kończy się jednym z najpiękniejszych finiszy w Polsce – tuż pod złotoryjskim ratuszem, wzdłuż malowniczego rynku, po brukowanych uliczkach, z lekkim nachyleniem. To miejsce, w którym kolarze muszą walczyć do samego końca, aby osiągnąć upragniony sukces.

Na starcie stanęło prawie 400 zawodników, którzy rywalizowali na dwóch dystansach – PRO (75 km) i FUN (54 km). Wielu z nich przyjechało z różnych zakątków Polski, gotowych do pokazania swoich umiejętności i ambicji. Zawodnicy zostali podzieleni na grupy według kategorii wiekowych, a na liście wyników możemy znaleźć imponujące nazwiska zwycięzców poszczególnych kategorii.

W kategorii FUN, Aleksandra Szymkiewicz z Black Wire Team wygrała w kategorii K20, podczas gdy Agata Madej z Quest Road zdobyła złoto w kategorii K30. Aneta Szczęsna z Elmar Team triumfowała w K40, a Marta Kipek z Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team była najlepsza w K45. Katarzyna Duszyńska z Pasjonaci Kolarstwa Andrespol zwyciężyła w K50, Anna Bielińska z Activejet zdobyła złoto w K55, a Małgorzata Czerny z Serafin Team okazała się najlepsza w kategorii K60+.

Wśród mężczyzn rywalizacja była równie zacięta. Tobiasz Krawczyk z piwo w bidonie.road był najszybszy w kategorii M16, natomiast Hubert Olczyk z Eroe Racing Club triumfował w M20. Mateusz Zieliński okazał się najlepszy w kategorii M30, Przemysław Skowron z Cyklo Opole zwyciężył w M40, a Wiesław Wojtkiewicz z Augustyniak Triathlon Team zdobył złoto w kategorii M45. Robert Cebula z Quest Road wygrał w kategorii M50, Robert Raczkowski z XtraBike Ibis Bolesławiec triumfował w M55, Dariusz Czarniecki z Rawex Energy Saving stanął na najwyższym stopniu podium w kategorii M60, a Henryk Charucki z Colnago Harfa Harrison Team zwyciężył w M65+. Na krótszym dystansie M70, Ryszard Rawski z Rawex Energy Saving okazał się najszybszy, Grzegorz Fajkowski z Colnago Harfa Harrison Team wygrał w kategorii M75, a Stanisław Paterka z Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team zdobył złoto w kategorii M80.

Wśród zawodniczek na dystansie PRO, Klaudia Petters z XtraBike Ibis Bolesławiec wygrała w kategorii K20, Kamila Wójcikiewicz z Agrochest Team zwyciężyła w K30, a Katarzyna Orłowska z Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team zdobyła złoto w kategorii K40+. Igor Halicki był najszybszy w kategorii M16, a Kacper Gieryk z Jegg Akademia zwyciężył w M20. Damian Miela z Strefasportu.pl/MW Inwest okazał się najlepszy w kategorii M30.

To był niezwykły weekend pełen emocji i zaciętej rywalizacji. Kolarze pokazali swoje umiejętności, wytrzymałość i determinację. Kolejna edycja cyklu VeloBank Via Dolny Śląsk już 17 czerwca w Zawoni. Nie możemy się już doczekać kolejnego spektaklu sportu na dwóch kółkach!

Zapraszamy również na:

#kolarstwo #wyścig #ZłotaWstęgaKaczawy #VeloBankViaDolnyŚląsk #Złotoryja #rywalizacja #emocje #determinacja #sport #Zawoni