Wystawa ,,Stwarzanie świata” w Galerii BWA w Jeleniej Górze

0
508

Już 2 września o godzinie 17.00 w Galerii BWA w Jeleniej Górze odbędzie się wernisaż wystawy ,,Władysław Hasior. Stwarzanie świata”.

,,Władysław Hasior. Stwarzanie świata” to wystawa jednego z najbardziej niezwykłych artystów polskich. Władysław Hasior zostanie zaprezentowany jako twórca wszechstronny, kreator swojego własnego świata. Prezentacja jego obiektów i rzeźb powstałych z przedmiotów gotowych i niepotrzebnych oraz niezwykłych fotografii – notatników fotograficznych będzie w Jeleniej Górze i regionie Dolnego Śląska niecodziennym wydarzeniem. Fotografie artysty pozostają nieznane szerszemu kręgowi odbiorców, pokazujemy je dzięki współpracy z Muzeum Tatrzańskim. Wystawa zrealizowana została ze zbiorów pochodzących z Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem.

3 września (sobota) 2022r. o godzinie 11.00 odbędzie się też oprowadzanie kuratorskie Joanny Mielech, tłumaczone na język migowy przez Elżbietę Ressler.

  • Organizator wystawy: Biuro Wystaw Artystycznych w Jeleniej Górzewww.galeria-bwa.karkonosze.com
  • Dyrektor: Luiza Laskowska
  • Kurator wystawy: Joanna Mielech
  • Współorganizator wystawy – Muzeum Tatrzańskie w Zakopanem
  • Wszystkie prace Władysława Hasiora wypożyczone zostały z Muzeum Tatrzańskiego w Zakopanem z Galerii Hasiora.

Wystawa potrwa do 29 października 2022 r.

Zadanie Władysław Hasior ,,Stwarzanie świata”. Dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Dofinansowano ze środków Miasta Jelenia.