Wystawa Tajemniczy Dolny Śląsk

0
639

Startuje plenerowa wystawa fotograficzna Tajemniczy Dolny Śląsk, która przez ponad 3 miesiące będzie prezentowana w 8 lokalizacjach w regionie. 

Ekspozycja Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego pojawi się we Wrocławiu, Głogowie, Legnicy, Bolesławcu, Wałbrzychu, Kłodzku oraz w Karpaczu. Na wystawie prezentowane będą najpiękniejsze ujęcia dolnośląskich fotografów, pokazujące różnorodność regionu. Nie zabraknie wspaniałych widoków ukazujących Sudety. Zobaczyć będzie można również najlepsze ujęcia twierdz, pałaców i zamków, zabytków techniki czy natury związanej ze Stawami Milickimi.

Wystawa Tajemniczy Dolny Śląsk pokazuje różnorodność naszego regionu. Ma zainspirować mieszkańców różnych miast do tego, by odkrywać Dolny Śląsk. To jeden z elementów budowania tożsamości lokalnej. Bądźmy dumni z miejsca, w którym żyjemy, bo atrakcji wartych zobaczenia jest tutaj wyjątkowo wiele. Zapraszam serdecznie do obejrzenia galerii tych niesamowitych ujęć” – Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Wystawa jest kulminacją akcji #MiastaDolnegoŚląska, prowadzonej przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Cykl powstał we współpracy z ponad 40 miastami, które na łamach dolnośląskich social mediów prezentowały swoje atuty. To najdłuższy i cieszący się największą popularnością cykl prowadzony od grudnia 2020 roku. Każdego dnia prezentowane są dolnośląskie miasta i miasteczka. Każdemu z nich poświęcone są 3 dni, podczas których prezentowane są ich największe atrakcje i zabytki.  

Gdzie i kiedy?

  • Wrocław, 21 czerwca – 28 czerwca 2021 r. – plac przed Operą Wrocławską, 
  • Głogów, 28 czerwca – 5 lipca 2021 r. – Bulwar Nadodrzański,
  • Legnica, 5 lipca – 19 lipca 2021 r. – Dziedziniec Zamku Piastowskiego,
  • Bolesławiec, 19 lipca – 2 sierpnia 2021 r. – Rynek Starego Miasta przy Ratuszu,
  • Wałbrzych,  2 sierpnia – 16 sierpnia 2021 r. – Rynek,
  • Kłodzko, 16 sierpnia – 30 sierpnia 2021 r.  – Rynek przy Ratuszu,
  • Karpacz, 30 sierpnia – 13 września 2021 r.  – główny deptak w Karpaczu,
  • Wrocław, 13 września – 30 września 2021 r – Rynek Wrocław.