XI Półmaraton Jeleniogórski za nami 

0
697

Wczoraj w Jeleniej Górze odbył się jeden z najpopularniejszych półmaratonów na Dolnym Śląsku – XI Półmaraton Jeleniogórski.

W ramach biegu na głównym dystansie rozegrano I Mistrzostwa Jeleniej Góry w półmaratonie, a amatorzy krótszych startów mieli w ofercie XI Jeleniogórską Dziesiątkę. Punktualnie o 10:00 z Placu Piastowskiego w Cieplicach – Zdroju wystartował półmaraton, a kwadrans później rozpoczęła się rywalizacja na trasie biegu na 10 km. Wbrew wcześniejszym prognozom, dopisała pogoda i przez cały czas trwania zawodów było ciepło, słonecznie i wiosennie. Sztandarowe hasło imprezy: „Bieg z widokiem na góry”, ponownie było więc aktualne i w stu procentach oddawało to co działo się na trasie. Majestatyczne, ośnieżone Karkonosze cały czas towarzyszą bowiem zawodnikom podczas biegu i tworzą jedną z najpiękniejszych tras w Polsce.

Do startu w imprezie zgłosiło się ponad 900 osób i widać, że po pandemicznej przerwie Półmaraton Jeleniogórski znów staje się naturalnym wyborem na inaugurację sezonu dla wielu zawodników.

Półmaraton wygrał Czech Jiri Čivrný (SK Nove Mesto nad Metuji) z czasem 1:14:12. Drugi był Łukasz Garliński (KB Krokus Kwiatkowice), a trzeci Sebastian Gołębiewski (Energia z biegania).

Klasyfikację kobiet wygrała Sonia Rozumkiewicz (Świdnicka Grupa Biegowa, 1:33:03), na drugim miejscu znalazła się Katarzyna Holc (Banda Grudnia), a na trzecim Agnieszka Sulma (Kilometry pomocy).

Jeleniogórską „dychę” wygrał Jan Kaczor z Wałbrzycha z czasem 33:45. Wyprzedził na mecie Jacka Jędrasiewicza (Miasto Jelenia Góra Team) i Daniela Firleta (Hosnet Izery Bogatynia).

Katarzyna Choma (Karkonosz Running Team) była pierwsza wśród kobiet, pokonując Emilię Romanowicz z Karpacza i Dominikę Duczmal z Jeleniej Góry.

Mistrzem Jeleniej Góry w półmaratonie ulicznym został Jacek Muchaczow, a wśród pań najlepsza i najszybsza była Natalia Baszak.

Na obu dystansach prowadzono tradycyjną jeleniogórską klasyfikację rodziców biegnących z wózkami oraz klasyfikację drużynową. Pełne wyniki biegu znjadują się tu: https://wyniki.datasport.pl/results3910/indexnew.php

Półmaraton w Jeleniej Górze był już drugim (po Półmaratonie Ślężańskim) biegiem zaliczanym do klasyfikacji Półmaratony Dolnośląskie. Przed nami jeszcze półmaratony w Wałbrzychu i Świdnicy.