Za przyjęcie do pracy odwdzięczyli się zabierając właścicielowi dwa samochody i rower.

0
948

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o przywłaszczenie mienia. Zatrzymani pracując w jednej z firm na terenie powiatu wałbrzyskiego przywłaszczyli dwa samochody oraz rower.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 28 i 30 lat podejrzewanych o przywłaszczenie mienia.

Jak ustalili funkcjonariusze, do przestępstwa doszło 3 sierpnia br. na terenie powiatu wałbrzyskiego. Właściciel jednej z firm zatrudnił mężczyzn, gdyż chciał im pomóc, bo jak twierdzili mieli trudną sytuację życiową. Za pomoc odwdzięczyli się zabierając dwa samochody oraz rower, czym spowodowali straty w wysokości blisko 30 tysięcy złotych.

Policjanci w wyniku prowadzonych działań odnaleźli przywłaszczone auta i rower na terenie powiatu karkonoskiego. Jeden samochód porzucony był w lesie, a drugi wraz z rowerem znajdował się na terenie posesji, gdzie mieszkał jeden z zatrzymanych. Mężczyźni zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Teraz za popełnione przestępstwo grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Edyta Bagrowska