Zaatakował nastolatka na ulicy, a następnie ukradł mu rower

0
720

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o rozbój oraz o posiadanie narkotyków. Do zdarzenia doszło wczoraj w Jeleniej Górze. Napastnik zaatakował 17-latka, zastraszył, a następnie ukradł mu rower o wartości 5000 złotych.

Policjanci Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze bezpośrednio po zdarzeniu zatrzymali 39-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o rozbój i posiadanie narkotyków.

20 maja br. około godziny 17.40 policjanci zostali powiadomieni o rozboju, do którego doszło na jednej z ulic w Jeleniej Górze. Napastnik zaatakował 17-latka, zastraszył go, a następnie ukradł mu rower o wartości 5000 zł. Po przestępstwie odjechał skradzionym jednośladem.

Policjanci powiadomieni o przestępstwie rozpoczęli poszukiwanie mężczyzny, który dopuścił się tego przestępstwa. Funkcjonariusze analizowali nagrania z kamer monitoringu oraz sprawdzali ulice, którymi mógł uciekać sprawca. Po około dwóch godzinach policjanci na jednej z ulic zauważyli mężczyznę, który jechał rowerem. Zwrócili na niego uwagę, gdyż był dość nietypowo ubrany jak na cyklistę. Okazał się nim 39-letni mieszkaniec powiatu karkonoskiego, który dopuścił się napadu na nastolatka. Został on zatrzymany, a rower wrócił do właściciela. Dodatkowo mężczyzna posiadał narkotyki.

39-latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz za przestępstwa, których się dopuścił grozić mu może nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności tej sprawy.

podinsp. Edyta Bagrowska