Zadzwonił na Policję i zgłosił, że okradł jeleniogórzankę. Twierdził, że ma wyrzuty sumienia.

0
514

Policjanci zatrzymali  mężczyznę podejrzanego o kradzież. Mężczyzna sam zadzwonił na Policję i powiadomił, że okradł kobietę. Twierdził, że ma wyrzuty sumienia. Po sprawdzeniu okazało się, że faktycznie okradł kobietę, która mu wcześniej pomogła. Jego łupem padło mienie o wartości blisko 15 tysięcy złotych. Zatrzymany miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 51-letniego mężczyznę bez stałego miejsca zamieszkania  podejrzanego o kradzież .

18 listopada 2020 roku na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna, który poinformował, że jest poszukiwany i oświadczył, że czeka na policjantów na dworcu. Okazało się, że na Policję  zadzwonił 51-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania.  Policjanci wyczuli od niego alkohol. Przeprowadzone badanie wykazało prawie 3 promile. Mężczyzna oświadczył, że  11 listopada 2020 roku okradł kobietę, która mu pomagała, dawała mu jedzenie oraz pozwoliła zamieszkać w swojej altance. Tego dnia mężczyzna wykorzystał jej nieuwagę i ukradł pieniądze, biżuterię, telefon komórkowy oraz dokumenty. Łączne straty właścicielka oszacowała blisko 15 tysięcy złotych.

Pokrzywdzona, kiedy zorientowała się, że padła ofiarą przestępstwa powiadomiła policję. Mężczyzna oświadczył, że zadzwonił sam na siebie, bo ma wyrzuty sumienia. Pokrzywdzona potwierdziła, że podejrzewała tego mężczyznę o kradzież. 

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie  okoliczności tej sprawy i ustalają co mężczyzna zrobił ze skradzionym mieniem. 

51-latek trafił do policyjnego aresztu do wytrzeźwienia i dalszych czynności.  Teraz za kradzież grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska