Zamaskowany Bike Maraton Sobótka. Finał Pucharu Polski XCM PZKOL

0
864

W minioną sobotę zjawili się na Bike Maratonie prawie wszyscy najlepsi polscy maratończycy, a ślężańska trasa godnie żegnała cykl z górami, warta była finałowych zmagań w PP i znów zaskoczyła swoją różnorodnością tych wszystkich, którzy uchodzą za znawców okolicznych ścieżek.

Pojedynek ze Ślężą na dystansie GIGA wygrał Jakub Zamroźniak (JBG2 Cryospace) przed teamowym kolegą Adrianem Brzózką, który zjawił się na Bike Maratonie w glorii aktualnego Mistrza Polski XCM. Trzeci był Karol Rożek (CST 7r MTB Team). Aleksandra Andrzejewska z Wisły ponownie wygrała Bike Maraton na dystansie GIGA wśród kobiet, a druga w Sobótce była Agnieszka Kachel (Rybczyński Bikes Remmers Team).

Ułamki sekund decydowały o kolejności miejsc na podium open na dystansie MEGA: 1. Piotr Berdzik (Immotion Skoda Gall ICM Team), 2. Maciej Stanowicz (Mitsubishi Materials MTB Team), 3. Michał Nowak (Fitstyle Team). Klasyfikację kobiet wygrywa Hanna Fijałkowska (Mitutoyo AZS Wratislavia) przed Izabelą Kamińską (Sklep Bicykl.pl/ Perfectsource) i Alicją Marciniec.

Na dystansie CLASSIC pierwsze miejsce zajmuje Dawid Romanowski (Masterchem MTB Team), drugi jest Michał Decewicz (Romet Factory Team), a trzeci Paweł Przegoń (Cycling Planet).Klasyfikacja open kobiet: 1. Magdalena Zawierta (WKK Pfleiderer Wieruszów), 2. Tatiana Gromada (RK Aluminium Bike Konin), 3. Emilia Fijałkowska (Mitutoyo AZS Wratislavia).Najlepszy wynik na dystansie FUN zanotował Konrad Barcz (Hurtap), a najszybszą zawodniczką była Natalia Bartosiewicz (Dream Bike Bielawa).

Przed nami jeszcze tylko finał w Miękini (17 października), który odbędzie się na takich samych zasadach jak zawody w Sobótce.Tam poznamy nazwiska najlepszych zawodniczek i zawodników w klasyfikacji generalnej cyklu, a doświadczenia finałowych edycji pokazują, że w niektórych kategoriach walka o podium i zwycięstwo trwa czasem do ostatnich metrów. Miękinia, która znakomicie sprawdza się jako miejsce uroczystej inauguracji Bike Maratonu, tym razem zadebiutuje jako gospodarz edycji zamykającej tegoroczne zmagania i na pewno wywiąże się z tej roli znakomicie.

źródło: Bike Maraton