Zatrzymani za kradzież drewna z lasu

0
1167

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może dwóm mieszkańcom powiatu karkonoskiego zatrzymanym przez jeleniogórskich policjantów, którzy podejrzani są o kradzież drewna z lasu. Zostali oni zatrzymani na gorącym uczynku, w trakcie przygotowywania drewna do wywozu z lasu.

Policjanci z Komisariatu Policji w Karpaczu zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu karkonoskiego w wieku 27 i 51 lat podejrzanych o kradzież drewna z lasu.

Policjanci prowadząc czynności w sprawie wcześniejszej kradzieży drewna, uzyskali informacje, że może dojść do kolejnego takiego przestępstwa, w związku z tym sprawdzali te miejsca celem zatrzymania osób, zajmujących się tym procederem. 9 marca br., około godziny 10.00 funkcjonariusze w trakcie czynności w jednej z miejscowości gminy Podgórzyn w lesie zauważyli dwóch mężczyzn, którzy cięli drewno. Po sprawdzeniu okazało się, że wycięli oni 15 drzew różnych gatunków działając na szkodę mieszkańca powiatu karkonoskiego. Zostali oni zatrzymani w trakcie przygotowywania go do wywiezienia. Łączne straty pokrzywdzony oszacował na 7500 złotych.

Teraz za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozić im może nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

podinspektor Edyta Bagrowska