Zatrzymany za znęcanie się nad matką konkubiny

0
2744

Kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat grozić może mężczyźnie, który od kilku miesięcy znęcał się psychicznie nad matką swojej konkubiny. Mężczyzna awanturował się, wyzywał ją i groził pozbawieniem życia.  Policjanci prewencyjnie zastosowali wobec niego nakaz opuszczania mieszkania oraz zakaz zbliżania do pokrzywdzonej. Za to co zrobił odpowie przed sądem.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Komisariatu I Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 42-letniego mężczyznę podejrzanego o znęcanie się psychiczne nad matką konkubiny.

42-latek został zatrzymany podczas interwencji domowej 11 stycznia 2021 roku, zgłoszonej przez pokrzywdzoną. Jak ustalili policjanci, gehenna kobiety trwała kilka miesięcy. Mężczyzna nadużywał alkoholu, który wyzwalał w nim agresję.  Wszczynał bez żadnego powodu awantury, podczas których wyzywał  kobietę, jak również groził jej pozbawieniem życia.  Funkcjonariusze agresora umieścili w policyjnym areszcie. 

Tego samego dnia zgodnie z obwiązującymi przepisami funkcjonariusze zastosowali wobec mężczyzny zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakazali mu opuścić  mieszkanie. Za popełnione przestępstwo grozić mu może nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

podinspektor Edyta Bagrowska