Zdrojowy Teatr Animacji zaprasza na premierę spektaklu teatralnego pt. “Złodziej Czasu” w reż. Waldemara Wolańskiego, którego premiera odbędzie się 20.03.2022 roku.
Godziny spektakli i cały repertuar znajdziecie tutaj.
„Złodziej Czasu” jest wciągającą historią, pełną czarów i magii. Baśnią opowiadającą o walce dobra ze złem, ale przede wszystkim zagłębiającą się w czas i wszystko, co się z nim wiąże. Upływ czasu, przemijanie, niepotrzebna strata czasu to problemy, które napotykamy każdego dnia. Opowieść zaczyna się niewinnie – mała dziewczynka spędza ferie u swoich dziadów w ich starym, skrzypiącym i pachnącym dziwnymi zapachami domu. Stoi tam olbrzymi zegar. Bardzo szybko okazuje się, że nie jest to zwyczajny zegar. Opowiedziana na dobranoc historia o złośliwym chłopcu, żyjącym w odległej Krainie Czasu, nazywanym przez dziadka Złodziejem Czasu wyzwala lawinę przygód. Małej dziewczynce udaje się pewnej nocy dostać się do tej krainy, ale to dopiero początek kłopotów. Będzie musiała zmierzyć się osobiście ze Złodziejem Czasu, aby uratować dziadkowi czas, który ten chce mu ukraść. Przekonamy się, kim naprawdę jest babcia i co kryło się we wnętrzu starego zegara…
- Scenariusz i reżyseria: Waldemar Wolański
- Scenografia: Joanna Hrk
- Muzyka: Krzysztof Dzierma
- Animacje komputerowe: Aleksandra Chrapowicka
- Przygotowanie muzyczne: Jacek Szreniawa
- Obsada: Aga Ejsmont, Dorota Korczycka-Bąblińska, Rafał Ksiądzyna, Sylwester Kuper,Lidia Lisowicz, Sławomir Mozolewski
- Inspicjent: Jakub Gierak
Waldemar Wolański
Urodzony w Białymstoku. Reżyser, dramaturg, pedagog, menadżer kultury. Absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej Wydziału Lalkarskiego Filii w Białymstoku (1980 r.), w której w 2007 r. zdobył tytuł doktora sztuki. Habilitacji dokonał w 2014 r., zaś tytuł profesora otrzymał w 2018 r. w PWSFTviT w Łodzi. Jeden z nielicznych w Polsce znawców japońskiego teatru lalek Bunraku.
Prowadził zajęcia we wrocławskiej Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, Akademii Teatralnej w Białymstoku i na Wydziale Orientalistycznym Uniwersytetu Warszawskiego. Od 2008 r. do dzisiaj jest nieprzerwanie wykładowcą Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na Wydziale Animacji i Efektów Specjalnych.
Wieloletni i wiceprezydent i prezydent Polunima – polskiego ośrodka Union Internationale de la Marionette (UNIMA) – stowarzyszenia lalkarskiego działającego w 60 państwach.
Wielokrotnie odznaczany i nagradzany m.in. Złotym Krzyżem Zasługi, Odznaką Zasłużonego dla Miasta Łodzi, Srebrną Odznaką Gloria Artis czy Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski .
O Nas
W świecie zdominowanym przez ruchome obrazy, umiejętne opowiedzenie historii to klucz do sukcesu. Zrozumienie potrzeb widza, odpowiedni dobór medium oraz kreatywny proces produkcyjny pozwala nam osiągać zamierzone cele.