Bezpłatny wykład o Karkonoszach w literaturze i literatach w Karkonoszach

0
330

Muzeum Karkonoskie i Koło Przewodników Sudeckich PTTK  w Jeleniej Górze zapraszają na kolejny bezpłatny wykład z cyklu: Przewodnicy sudeccy o regionie, w ramach “Roku 2023 – Roku Przewodników Sudeckich ” na Dolnym Śląsku.

Ewa Kiraga-Wójcik opowie o “Karkonoszach w literaturze i literatach w Karkonoszach”. Wykład odbędzie się 4 kwietnia (wtorek) o godz. 17.00 w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.  

Ewa Kiraga-Wójcik wykonywała (i wykonuje nadal) przeróżne profesje – nauczycielka, dziennikarka, rzeczniczka prasowa, wykładowczyni w szkole wyższej… Jednakże profesja przewodnicka – Ewa jest od 26 lat przewodniczką sudecką, a od 18 przewodniczką po Pradze czeskiej – najsilniej naznaczyła jej drogę życiową. W swej pracy łączy przewodnictwo z wykształceniem polonistycznym – w 1988 r. uzyskała magisterium w tej dziedzinie na Uniwersytecie Wrocławskim. Owocem takich zainteresowań i pasji jest wykład: „Karkonosze w literaturze, literaci w Karkonoszach”. Wypowiedzią ową prelegentka chce przybliżyć publiczności postacie kilku twórców, którzy żyli lub przebywali czasowo w Karkonoszach, a także niektóre teksty o naszych górach. Zarówno przywoływane postacie literatów, jak i utwory naznaczyły na zawsze tutejszy pejzaż kulturowy.